Dekoracja mebli

Kolorowa komoda – zrób ją sam!

Dekoracyjne malowanie komody

Jeśli masz komodę, której wygląd cię nie satysfakcjonuje lub po prostu nie pasuje do aranżacji wnętrza – przemaluj ją! Odnowienie komody nie jest trudne – wystarczy, że będziesz miał pomysł, Emalię akrylową Śnieżka Moje Deko, wałek i pędzelek do malowania oraz trochę wolnego czasu.

Samodzielne pomalowanie komody to sposób na jej całkowitą metamorfozę oraz nadanie jej stylowego i wyjątkowo oryginalnego charakteru. Pamiętaj – ogranicza cię jedynie wyobraźnia!

Komoda z kolorowymi szufladami

Jak odnowić starą komodę?

Jeśli wydaje ci się, że odnawianie komody to zajęcie żmudne, czasochłonne i nudne – jesteś w błędzie. Odnowienie starego mebla może być czystą przyjemnością, jeśli tylko dobrze zaplanujesz pracę i przygotujesz wszystkie niezbędne produkty i narzędzia.

Czego potrzebujesz, by odnowić komodę i nadać jej nowy look? Przede wszystkim specjalnych farb do malowania i restaurowania mebli  (doskonale sprawdzi się w tym celu Emalia Akrylowa Śnieżka Moje Deko), narzędzi (pędzelki, kuweta, wałki do malowania), papieru ściernego do wygładzenia powierzchni komody.

Śnieżka Moje Deko Emalia Akrylowa do dekoracji mebli

Sprawdź cenę i paletę barw EMALII AKRYLOWEJ ŚNIEŻKA MOJE DEKO https://www.sniezka.pl/sklep/moje-deko/emalie.html

Możesz pomalować komodę na jeden kolor lub iść krok dalej i pobawić się barwami – komoda z szufladami lub frontami w kilku kolorach to hit w najnowszych trendach aranżacyjnych. Jeśli chcesz mieć oryginalny i niepowtarzalny mebel wybierz ulubione odcienie z palety barw Emalii akrylowej Śnieżka Moje Deko i zestaw je w dowolny sposób.

Komoda z kolorowymi szufladami w sypialni

Malowanie komody krok po kroku

  1. Przygotuj komodę do malowania – wyjmij szufladki, wymontuj wszystkie elementy (zamki, zawiasy, uchwyty). Zadbaj o zabezpieczenie otoczenia, w którym chcesz pracować – rozłóż folię ochronną lub gazety. Przygotuj niezbędne narzędzia i rękawiczki ochronne.
  2. Sprawdź powierzchnię, którą chcesz pomalować – musi być sucha, odtłuszczona i czysta. Jeśli zauważysz zadrapania lub bruzdy wygładź je delikatnie papierem ściernym.
  3. Pomaluj komodę Emalią Akrylową Śnieżka – nie bój się eksperymentować! Możesz w dowolny sposób łączyć barwy i zestawiać kolory.
  4. Pozostaw pomalowaną komodę do wyschnięcia.
  5. Umyj starannie wszystkie narzędzia malarskie (pędzle, wałki, kuwetę) i zamknij szczelnie puszkę z farbą – Emalię akrylową Śnieżka Moje Deko możesz wykorzystać do dekoracji innych przedmiotów!

Pamiętaj, by do malowania komody wybrać odpowiednie narzędzia – sprawdź polecane przez Śnieżka Moje Deko narzędzia i zestawy malarskie https://www.sniezka.pl/sklep/moje-deko/narzedzia.html

Kolorowa komoda DIY w salonie

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz