Dekoracje do domu

Skandynawski kwietnik – zrób go sam

Skandynawski styl ostatnio robi furorę. Pewnie dlatego, że jest bardzo elegancki, przytulny i uniwersalny. Drewno i biel nigdy nie wyjdą z mody i nigdy nie przestaną być eleganckim duetem, w którym czujemy się doskonale – chłodna, elegancka biel i ciepły odcień drewna tworzą luksusową i jednocześnie przytulną aranżację. A jeśli do tego dodamy jeszcze żywą zieleń, to już będzie strzał w dziesiątkę. Mamy ciekawy pomysł na wprowadzenie zieleni – minimalistyczny, ale bardzo stylowy kwietnik rodem ze Skandynawii, którego możesz wykonać sam, w kilku prostych krokach.

Potrzebne materiały do wykonania skandynawskiego kwietnika

 

Gąbka ścierna Śnieżka Moje Deko

Gąbka ścierna do szlifowania wykończeniowego drewna Śnieżka Moje Deko

 

Emalia akrylowa do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko

Emalia ta jest bardzo łatwa w aplikacji, ma łagodny zapach i szybko schnie. To produkt wodorozcieńczalny, odporny na działanie czynników atmosferycznych, który tworzy trwałe powłoki, doskonale kryje i ma dobrą przyczepność do podłoża. Jest też bezpieczny dla dzieci.

Skandynawski kwietnik – instrukcja krok po kroku

Krok 1 – przygotowanie listewek

 1. Przygotuj 16 dłuższych listewek o długości 11 cm i 6 krótszych o długości 9 cm. Z takiej ilości materiału będziesz mógł wykonać dwa bliźniacze kwietniki.
 2. Każdą listewkę dokładnie przetrzyj gąbką ścierną Śnieżka Moje Deko (by pozbyć się wszystkich nierówności).
 3. Następnie złóż z listewek dwa kwadraty, każdy z nich powinien się składać z dwóch dłuższych i dwóch krótszych elementów.
 4. Listewki sklej ze sobą za pomocą kleju na gorąco.
 5. Aby kwietnik zawisł na ścianie, potrzebujesz odpowiedniego mocowania, dlatego do jednej z dłuższych listewek tylko jednego z kwadratów zamontuj dwa uchwyty za pomocą małych gwoździ.
 6. W celu otrzymania dwóch kwietników, zmontuj jeszcze dwa podobne drewniane kwadraty i do jednego również przybij dwa uchwyty.

Przygotowanie listewek

Krok 2 – montaż konstrukcji

 1. Dwa sklejone kwadraty połącz ze sobą czterema dłuższymi listewkami przy użyciu kleju na gorąco, tak by powstał sześcian foremny.
 2. Odczekaj, aż klej dobrze wyschnie.
 3. Teraz sklej drugi, identyczny sześcian.

Montaż konstrukcji kwietnika

Krok 3 – malowanie

 1. Otwórz i dokładnie wymieszaj białą emalię akrylową Śnieżka Moje Deko.
 2. Wlej ją do kuwety i za pomocą pędzla starannie pomaluj drewniane szkielety kwietnika, pamiętając również o miejscach, w których łączą się listewki.
 3. Dokładnie pokryte emalią konstrukcje pozostaw do wyschnięcia.

Malowanie kwietnika

Krok 4 – Ostatnim krokiem jest przymocowanie kwietników do ściany i wstawienie w nich dopasowanych doniczek z kwiatami (nie tylko pod względem rozmiaru, ale i stylu – pamiętaj by nie zaburzyć skandynawskiego design).

Mocowanie kwietnika do ściany