Dekoracje do domu

Renowacja krzesła – nowy wygląd w kilku krokach

Pomalowane krzesło

Drewniane krzesła mają swój niepowtarzalny urok, jednak po pewnym czasie intensywnego użytkowania tracą swój pierwotny blask. Jak w łatwy i szybki sposób przywrócić dawny wygląd krzeseł lub nadać im nowy look?

Krok 1 – przygotowanie narzędzi i miejsca pracy

Renowacyjne malowanie krzeseł nie jest trudne i możesz samodzielnie wykonać wszystkie prace, bez konieczności zakupu specjalistycznego sprzętu. Wystarczy, że masz papier ścierny, odpowiednią emalię i pędzel, ściereczkę i rękawice ochronne.

Najważniejszy jest oczywiście wybór odpowiedniego środka do malowania i renowacji drewna. Powinien zapewniać doskonałe krycie, łatwo się nakładać, nie chlapać podczas aplikacji, ale – przede wszystkim – tworzyć trwałą i odporną na ścieranie powłokę.

Do dekoracyjnego malowania krzeseł można wybrać Emalię akrylową do drewna i metalu z linii Moje Deko. Farba dostępna jest w 20 ciekawych kolorach – sprawdź: https://www.sniezka.pl/sklep/emalia-akrylowa-do-drewna-i-metalu-250ml.html

Oczywiście musisz pamiętać, żeby dobrze zabezpieczyć otoczenie w miejscu, w którym będziesz malował meble – warto rozłożyć folię ochronną i na niej postawić krzesło do malowania (zwłaszcza, jeśli nie masz jeszcze wprawy w pracach renowacyjnych). Pamiętaj, że pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane i niedostępne dla dzieci i zwierząt.

ŚNIEŻKA Moje Deko Emalia

Krok 2 – przygotowanie krzesła do malowania

Zanim otworzysz puszkę z emalią i zanurzysz pędzel w farbie, musisz sprawdzić stan krzesła i starannie przygotować jego powierzchnię do malowania. Musi być sucha, odtłuszczona, pozbawiona pozostałości starych warstw farb i lakierów i gładka.

Po pierwsze – starannie przeszlifuj powierzchnię krzesła drobnoziarnistym papierem ściernym. Postaraj się ją wygładzić i całkowicie usunąć wszystkie drzazgi i nierówności. Jeśli zauważysz ubytki – powinieneś uzupełnić je specjalną szpachlą do drewna.

Powstały podczas szlifowania pył i kurz musisz starannie usunąć – najlepiej zrobić to wilgotną, miękką ściereczką. Tak oczyszczone krzesło pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
Malowanie krzesła

Krok 3 – malowanie krzesła

Otwórz puszkę z emalią do drewna i wymieszaj jej zawartość. Emalię nakładaj za pomocą pędzla do lakierów i staraj się równomiernie rozprowadzić ją na całej powierzchni. Szczególnie starannie musisz pomalować większe powierzchnie (np. siedzisko), aby uniknąć pojawienia się nieestetycznych zacieków.

Przeczytaj również: KOLOROWA KOMODA – ZRÓB JĄ SAM http://malujdekoruj.pl/kolorowa-komoda-zrob-ja-sam/

Zapisz