Dekoracje do domu

Półka na książki DIY – Półka chmurka na książki do pokoju dziecka

Półka na książki DIY

Bajeczna, kolorowa półka na książki DIY to świetny pomysł na ożywienie ściany w pokoju dziecięcym. Twoje dziecko uwielbia książki? Zrób dla niego wspaniałą półkę z uśmiechniętymi chmurkami! To nic trudnego, wystarczy mieć odpowiednie narzędzia, farby i… chęci!

Oryginalną półkę na książki możesz wykonać według własnego pomysłu i tylko od ciebie (lub twojej pociechy) zależeć będzie jej wielkość, kształt czy kolor. Poniżej przedstawiamy nasz pomysł na błękitną półkę – chmurkę z zabawnymi uśmiechami na ściankach.

Pamiętaj, by własnoręcznie zrobioną półkę na książki powiesić na odpowiedniej wysokości, by dziecko mogło samo sięgnąć po ulubione książeczki w każdej chwili.

Czego będziesz potrzebować?

 • Sklejki do wycięcia poszczególnych elementów półki.
 • Szablonu – możesz go wykonać samodzielnie np. na arkuszu bristolu czy kartonie.
 • Wyrzynarki i szlifierki.
 • Farby Śnieżka Moje Deko w dowolnych kolorach.
 • Narzędzi do malowania: wałka, kuwety, pędzelka.
 • Gąbki ściernej.
 • Wkrętarki i wiertarki.

Jak zrobić półkę na książki dla dziecka?

 1. Zanim zaczniesz działać przygotuj miejsce pracy – podczas wyrzynania sklejki będzie się kurzyło, a malując możesz niechcący pochlapać podłogę czy stół, w związku z czym warto zadbać o zabezpieczenie otoczenia folią malarską lub gazetami. Jeśli masz wszystkie niezbędne rzeczy – do dzieła.
 2. Na kartonie lub arkuszu bristolu odrysuj kształt chmurki i go wytnij. Przyłóż szablon do sklejki i odrysuj go. Na sklejce narysuj również dwa prostokąty, które będą ścianką i półką łączącą obie chmurki.
 3. Za pomocą wyrzynarki wytnij narysowane kontury i bardzo starannie przeszlifuj ich krawędzie.
 4. Czas na malowanie – wybranym odcieniem farby Śnieżka Moje Deko pomaluj zarówno chmurki, jak i półkę. Po wyschnięciu farby możesz namalować zabawny uśmiech na chmurkach (ściankach bocznych).
 5. Ostatni krok to nawiercenie otworów pod półeczki i skręcenie wszystkich elementów. Gotowe!

Sprawdź kolory Emalii Akrylowej Śnieżka Moje Deko: https://www.sniezka.pl/sklep/emalia-akrylowa-do-drewna-i-metalu-250ml.html

Półka na książki DIY - krok pierwszy

Malowanie półki na książki

Ozdabianie półki na książki

Jeśli spodobał Ci się nasz poradnik „Półka na książki DIY” przeczytaj również „Dekoracyjna ścina w pokoju młodzieżowym” http://dekoracje-scian.com.pl/dekoracyjna-sciana-pokoju-mlodziezowym/